Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

CO DÁL? DOTAZ?

 

BYLI JSME POŽÁDÁNI O SPOLUPRÁCI NA FILMU UNDERWORLD 5, KTERÝ SE NATÁČEL V PRAZE A HOZENOU RUKAVICI JSME ZVEDLI. JAK TO PROBÍHALO A NAKONEC DOPADLO?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIDEO - VÁNOČNÍ TRHY PLZEŇ

 

 

 

 

VIDEO - MLADÍ NÁSLEDOVNÍCI

 

 

 

 

PŘIJEDEME BROUSIT I K VÁM NA VAŠI AKCI
FOTO - Heřmánek - country festival

 

 

 

 

VIDEO - REGION KARLOVARSKA

 

 

 

 

VIDEO - KARLOVY VARY

 

 

 

 

 

 

 


NajduZboží.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TAGS, hesla

 

BROUŠENÍ  A RYTÍ SKLA NA ZAKÁZKU,

DO SKLA,

NA SKLO,

DEKOROVÁNÍ ,

DEKORACE ,

OBRÁZKY NA SKLE,

GRAVÍROVÁNÍ SKLA,

PÍSKOVÁNÍ SKLA,

LEPTÁNÍ SKLA,

 

JAK DOSTAT OBRÁZEK NA SKLENICI,

 

TAGS, motivy

FOTOGRAFIE,  FOTKY NA SKLE,

VLASTNÍ MOTIVY NA SKLE,

SVATEBNÍ SKLENICE,

PŘÍPITKOVÉ SKLENIČKY,

KOČKY A KOČIČKY,

KOČIČÍ,

KOŤÁTKA A KOŤATA,

DEKORACE, DOPLŇKY,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TAGS, lokalita

 

KARLOVY VARY, PLZEŇ, CHEB,

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, SOKOLOV, ,

TOUŽIM, BEČOV,

BOŽÍ DAR, KLÁŠTEREC

TACHOV, DOMAŽLICE

BRNO, OSTRAVA,

OLOMOUC, ZLÍN,

OPAVA, HRADEC KRÁLOVÉ,

DVŮR KRÁLOVÉ, PARDUBICE,

NYMBURK, LIBEREC,

SVITAVY, KUTNÁ HORA,

JABLONEC, MLADÁ BOLESLAV,

JIČÍN, MĚLNÍK,

ROUDNICE NAD LABEM,

FRÝDEK - MÍSTEK,

DĚČÍN, PRAHA,

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU,

ÚSTÍ NAD LABEMA,

KLATOVY, ROKYCANY,

BEROUN, PŘÍBRAM,

BLATNÁ, PÍSEK,

BENEŠOV, TÁBOR,

STRAKONICEVIMPERK

PRACHATICE, ČESKÉ BUDĚJOVICE

ČESKÝ KRUMLOV

HLUBOKÁ, SUŠIČE,

TŘEBOŇ,

JINDŘICHŮV HRADEC,

HUMPOLEC, PELHŘIMOV,

JIHLAVA, TELČ,

CHOMUTOV, MOST,

KADAŇ, TEPLICE,

BÍLINA, ŽATEC,

LOUNY, SLANÝ,

KLADNO, LITVÍNOV,

LITOMĚŘICE,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOTAZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


INFO O NÁS » UNDERWORLD

UNDERWORLD 5 V PRAZE ZA NAŠÍ SPOLUPRÁCE

 

NAŠE PRÁCE PRO UNDERWORD 5

 

 

V roce 2015 se natáčelo v Praze páté pokračování upíří filmové série UNDERWORLD 5 - BLOOD WARS / krvavé boje. Díky tomu, že filmová produkce pojala tuto část trochu honosněji, zainvestovala více do detailů filmového a dějového prostředí. Měli jsme to štěstí a byli také požádáni o spolupráci a to na zhotovení upířího prstenu dle výtvarného návrhu filmového štábu.


NÁVRH PRSTENU BYL OPRAVDU NÁDHERNÝ

 

Návrh byl nádherný ale opravdu složitý, jelikož se nejednalo o obyčejný prsten. Tento prsten byl složen z několika částí, pater, které připomínali jakousi knihu.

 

 

Skleněné broušené a prorývané destičky, opravdu tenké, byly zasazeny do stříbrných, zlatem potažených rámečků a to tak, aby se tyto rámečky nemohly při zavření prstenu dotýkat a poničit.

Další podmínkou byla celková průhlednost tohoto prstenu, protože režisérovým záměrem bylo, aby byla skrz něj vidět kapka krve, která měla být ukryta v útrobách onoho prstenu a kterou měla nést a ukrývat ta nejspodnější destička. Režisér měl v úmyslu natočit záběr, zabíraný právě skrz tento prsten tak, aby vynikla ruční práce a nádhera broušeného skla rozzářeného nejen světly filmařů, ale také rudou barvou krve.

 

A to byl další oříšek. Vybroušení do malinké a tenké destičky hluboké klínové řezy tak, aby nepraskla a zároveň, aby ty řezy opravdu byly pro kameru dostatečně patrné. Čirost a lesk několika destiček, reflektory, odlesk klínových řezů...a vypořádat se s nápady a myšlenkami, které tam štáb chtěl mít... to bylo trochu problematické, ale nakonec...

Před tím se ale ještě muselo vymyslet, jak dostat do té tenké a probroušené destičky krev. Respektive, jak udělat a vyrýt do toho tenkého skla ještě mističku, nebo něco, kam se ta krev má uložit a co tu krev v tom prstenu udrží. Trochu jsme s výtvarníkem museli vyřešit navrženou a nakreslenou myšlenku na návrhu a možnosti, jaké toto řemeslo a zákonitosti tohoto sklářského oboru nesou. Nakonec nám bylo jasné, že přes režisérovu ideu vlak prostě nejede a museli jsme si poradit.

 


Nezbylo nám ale, než na něco přijít. Podařilo se. Odvážně jsme přistoupili na možnost, jak tenkou, již reliéfně broušenou destičku zeslabit, vyrýt do ní šestihranný otvor a zespodu ještě připevnit druhou destičku, ještě tenčí tak, aby nerušila, vešla se spolu do určeného prostoru pro ni určenou v onom patře prstenu a zároveň splnila svůj úkol a to nést upíří krev.

 


Spolupráce s velmi šikovnými a zručnými pražskými zlatníky a šperkaři ze zlatnické firmy HANYŠ Praha přinesla své ovoce a společně se nám podařilo vytvořit myslím opravdu nádhernou věc.

 


Pokud jste tuto část UNDERWORLD 5 již viděli a nebo se na ni teprve chystáte, přikládáme několik obrázků toho, jak celý tento proces probíhal a hotový komplet vypadal, spolu s kovovým uzavíratelným pláštěm.

 

Chtěli bych touto cestou poděkovat šperkařům z firmy ZLATNICTVÍ HANYŠ Praha za špičkovou spolupráci a pomoc a hlavně filmařům a producentům filmového projektu UNDERWORLD 5 za možnost ukázat, že české řemeslo a sklářská historie stále něco znamenají a že ani jedno neupadlo v zapomnění.