Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

 

CO DÁL? DOTAZ?

 

BYLI JSME POŽÁDÁNI O SPOLUPRÁCI NA FILMU UNDERWORLD 5, KTERÝ SE NATÁČEL V PRAZE A HOZENOU RUKAVICI JSME ZVEDLI. JAK TO PROBÍHALO A NAKONEC DOPADLO?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VIDEO - VÁNOČNÍ TRHY PLZEŇ

 

 

 

 

VIDEO - MLADÍ NÁSLEDOVNÍCI

 

 

 

 

PŘIJEDEME BROUSIT I K VÁM NA VAŠI AKCI
FOTO - Heřmánek - country festival

 

 

 

 

VIDEO - REGION KARLOVARSKA

 

 

 

 

VIDEO - KARLOVY VARY

 

 

 

 

 

 

 


NajduZboží.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TAGS, hesla

 

BROUŠENÍ  A RYTÍ SKLA NA ZAKÁZKU,

DO SKLA,

NA SKLO,

DEKOROVÁNÍ ,

DEKORACE ,

OBRÁZKY NA SKLE,

GRAVÍROVÁNÍ SKLA,

PÍSKOVÁNÍ SKLA,

LEPTÁNÍ SKLA,

 

JAK DOSTAT OBRÁZEK NA SKLENICI,

 

TAGS, motivy

FOTOGRAFIE,  FOTKY NA SKLE,

VLASTNÍ MOTIVY NA SKLE,

SVATEBNÍ SKLENICE,

PŘÍPITKOVÉ SKLENIČKY,

KOČKY A KOČIČKY,

KOČIČÍ,

KOŤÁTKA A KOŤATA,

DEKORACE, DOPLŇKY,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TAGS, lokalita

 

KARLOVY VARY, PLZEŇ, CHEB,

MARIÁNSKÉ LÁZNĚ, SOKOLOV, ,

TOUŽIM, BEČOV,

BOŽÍ DAR, KLÁŠTEREC

TACHOV, DOMAŽLICE

BRNO, OSTRAVA,

OLOMOUC, ZLÍN,

OPAVA, HRADEC KRÁLOVÉ,

DVŮR KRÁLOVÉ, PARDUBICE,

NYMBURK, LIBEREC,

SVITAVY, KUTNÁ HORA,

JABLONEC, MLADÁ BOLESLAV,

JIČÍN, MĚLNÍK,

ROUDNICE NAD LABEM,

FRÝDEK - MÍSTEK,

DĚČÍN, PRAHA,

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU,

ÚSTÍ NAD LABEMA,

KLATOVY, ROKYCANY,

BEROUN, PŘÍBRAM,

BLATNÁ, PÍSEK,

BENEŠOV, TÁBOR,

STRAKONICEVIMPERK

PRACHATICE, ČESKÉ BUDĚJOVICE

ČESKÝ KRUMLOV

HLUBOKÁ, SUŠIČE,

TŘEBOŇ,

JINDŘICHŮV HRADEC,

HUMPOLEC, PELHŘIMOV,

JIHLAVA, TELČ,

CHOMUTOV, MOST,

KADAŇ, TEPLICE,

BÍLINA, ŽATEC,

LOUNY, SLANÝ,

KLADNO, LITVÍNOV,

LITOMĚŘICE,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOTAZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 


SERVIS 24, » VÝROČÍ SVATBY A JEJICH NÁZVY
VÝROČÍ SVATBY A JEJICH NÁZVY

 

 

Když už se slaví výročí svatby, ať jakékoli, Zlatá svatba, Stříbrná svatba a nebo dokonce Diamantová svatba, měl by to být vždy čas k oslavě, protože ti z nás, kteří to někam už dotáhli moc dobře ví, že to dá pořádný kus práce, aby to dopadlo. Ale to všude, pokud chceme aby výsledek naší snahy a práce za něco stál. Smůla je to, že naprostá většina lidí si myslí, že by to měla být samozřejmost. Né, práce to je. Ale pro ty, kteří se mají rádi, chtějí se mít rádi a kteří mají společný cíl, tak pro ty to dřina není ani zdaleka. Samo sebou nic není. Žijí spolu dva odlišní lidé – žena a muž a to už je základ ke spoustě neshod a sporů. Pokud ale ti dva to chtějí někam dotáhnout a snaží se, tak to jde. Je také pravdou, že se ještě lidé musí vzájemně najít, aby si rozuměli. Každý má jiné nároky od života…

Těm co to ale vyšlo, tak ze srdce gratulujem.

 

KE KAŽDÉMU Z TĚCHTO NÁDHERNÝCH SVATEBNÍCH VÝROČÍ SE ROZHODNĚ HODÍ PÁR SKLENIČEK NA NÁPOJ, KTERÝ RÁDI SPOLU PIJETE A NEBO BY JSTE SI PŘÁLI PÍT. NESTYĎTE SE NECHAT NAPSAT SVÉ DRAHÉ POLOVIČCE NĚCO MILÉHO, CO POTĚŠÍ, UDĚLÁ RADOST, DOJME A NEBO TŘEBA USMÍŘÍ.  VĚŘTE, ŽE TO BÝVÁ OCEŇOVÁNO.

Je opravdu co slavit. Jen těch zážitků…. Myslím, že ti co nyní budou oslavovat, oslavují lásku, důvěru , porozumění, toleranci.


CO SI VY SAMI VYBÍRÁTE?

My zde se Vám pokoušíme nabídnout jednu z mnoha možností, jak tomu druhému za ta společná léta poděkovat.. Hojně je tato služba využívána těmi, co chtějí tomu druhému něco říct, omluvit se, popřát…  Vybíráte většinou dvě přátelské sklenice či číše a vázy s motty, poděkováním nebo jakýmkoli vyjádrěním své lásky. Dle Vás se z těchto sklenic příjemně pije, když jsou na nich upřímná slova i třeba s nějakou dekorací.

LÍBÍ SE VÁM,

že jde o originál , vždy dělaný dle vašeho přání. Ostatně je to stejné jako na svatbách. Buď si tento dárek svatebních přípitkových skleniček darují novomanželé sami a nebo jim je jako svatební dar, v našem případě dárek k výročí svatby, věnují ti druzí, přátelé známí rodina, děti…

Výhodou je to, že se často dají použít přání, citáty a motta na téma láska při svatbách i ve výročích a vzájemně a opačně a nabízejí možnost říct něco víc.

 

PŘEHLEDNĚ JSME PRO VÁS ROZDĚLILI DRUHY DÁRKŮ OD NÁS, JAKÉ SI VY SYMI VYBÍRÁTE:

  • VYUŽÍTÍ SVATEBNÍCH SKLENIC - to asi využíváte nejčastěji. Vezmete svatební skleničky a na místo datumu necháte vyrýt číslovku výročí svatby
  • PODĚKOVÁNÍ A PŘÁNÍ - dvě skleničky / na víno, kávu, šampaňské./ a každá má na sobě text či citát přímo šitý na míru tomu druhému s poděkováním či přáním, psané jako ráfek, na těle sklenice nebo i na dýnku/ to na čem stojí sklenice /.
  • SYMBOL TOHO, ŽE JEDEN  BEZ DRUHÉHO NEZNAMENÁTE NIC - dvě sklenice ale s jedním textem a rozděleným tak, aby levá polovina textu byla na jedné sklenici a a pravá polovina na té druhé. Takže pokud ty sklenice nejsou u sebe, text nedává smysl, stejně jako vy, jeden bez druhého.
  • DECENTNÍ - někdy využíváte květinové dekorace a dorytí pouze jednoho písmenka a nebo pouze to písmenko, ale nazdobené, propracovanější.
  • SYMBOLY LÁSKY - VALENTÝNKY - dekorů s e srdíčky a pusinkami též používáte. Chlapi, kteří na to moc nejsou, si v tomto případě nechávají vyrývat spíše rty, jako polibek.
  • DŮKAZ TOLERANCE, ZÁLIBY, ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU - no a potom je ta část z Vás , kteří si necháváte vyrýt na výroční skleničky to, co máte rádi, co rádi děláte - golfistu a na druhou golfistku nebo cyklistku; na jednu rybáře a na druhou tenistku; myslivost a domácího miláčka, třeba pejska....
  • to vše individuálně doplňujete ráfky, květinovou dekorací  a nebo vytvarováním dýnky do tvaru srdce.


LETY KAŽDÝ CHLAP POZNÁ, ŽE NEZAPOMENOUT SE ROZHODNĚ VYPLATÍ A POKUD JEŠTĚ PŘEKVAPÍTE DÁREČKEM, KTERÝ VÁS SPOJUJE A TENTO DÁREK JE S MILÝM PŘÁNÍM NEBO PODĚKOVÁNÍM. TOTO JE VHODNÝ ČAS OSLNIT A PŘEKVAPIT, ŽE JSME NEZAPOMNĚLI. POKUD NEZAPOMENETE VÍTE, ŽE JE ZASE NA ČAS VYHRÁNO!!!
 

 

A ZDE TEDY TA SLÍBENÁ SVATEBNÍ VÝROČÍ:


1. bavlněná svatba
2. papírová svatba
3. kožená svatba
4. květinová svatba
5. dřevěná svatba
6. železná svatba
7. vlněná svatba
8. bronzová svatba
9. měděná (nebo hliněná) svatba
10. růžová svatba (cínová)
11. ocelová svatba
12. hedvábná svatba
13. krajková svatba
14. slonovinová svatba
15. křišťálová (skleněná) svatba
20. porcelánová svatba
25. stříbrná svatba
30. perlová svatba
35. korálová (nebo plátěná) svatba
40. rubínová svatba
45. safírová svatba
50. zlatá svatba
55. smaragdová svatba
60. diamantová svatba
65. kamenná svatba
70. platinová (někde svatba milosti)
75. nebeská svatba či svatba korunovačních klenotů

NÁMĚTY A NÁPADY NA DÁRKY

 

1. BAVLNĚNÁ SVATBA

Po prvním roce manželství byste se měli cítit jako v bavlnce, protožeto snad ani jinak nejde. Je to doba, kdy se vzájemně poznáváte a učíte se tolik potřebné toleranci. V den výročí byste si měli vyměnit kapesníčky nebo něco z bavlny.

2. PAPÍROVÁ SVATBA

A je tu druhý společný rok, který utekl jako voda. A vy si třeba po té vodě můžete pustit každý svojí loďku z papíru, kterou si navzájem vyměníte...

3. KOŽENÁ SVATBA

Věciček z kůže je spousta od velkých a drahých až po drobnosti za pár korun...Vzpomeňte si na vůni kožených věcí, které jsme cítili poprvé treba z penálů a braše v 1. třídě. milé, krásné a voňvé - i ta vzpomínka.

4. KVĚTINOVÁ SVATBA

Na toto výročí se nejspíš budou těšit především ženy. Je jenom jednou za život, takže pánové, nešetřete na pořádné kytici a nebo na zajímavé kytce v květináči...

5. DŘEVĚNÁ SVATBA

Dřevo vždycky působí přívětivě a hřejivě. Připomíná nám teplo domácího krbu a může z něho být taky hezký přívěšek nebo praktická věc do kuchyně.

6. ŽELEZNÁ SVATBA

Oproti dřevu je železo chladné ale zato stálé. Nějaká drobnost z kovu vám připomene, jak pevný váš svazek je. Název pro toto výročí vám už ale také může připomenout, že si již jako partneři poradíte i s čímkoli těžkým a odolným, že díky tomu druhému vás to jen tak nerozhodí.

7. VLNĚNÁ SVATBA

Dárky z vlny se budou náramně hodit v zimním období, za sněhových bouří a vlézavého mrazu. I v životě samotném je to podobné. Hlavní je se pořádně "obléct" a nevzdávat to.

8. BRONZOVÁ SVATBA

Výročí jako dělané na nějaký pěkný přívěšek.

9. MĚDĚNÁ (NEBO HLINĚNÁ) SVATBA

A je tu rezavé výročí. Dřet, ale de to. Už to zacalo postumně měnit v něco víc a to málokterý vztah vydrží. Být spolu tak dlouho achtít adělat stále něco pro ty druhé doma unavuje a někdy začne člověk již otupovat a rezavět. Chyba. čas pro malou změnu a oživení, promazání a vyšperkování. Někoho tato dobanakopne, posílí a stmelí, když vidí stále zájem. Jiné, ty více zarezlé zase rozhodí a to až natolik, že vztah nevydrží.

10. RŮŽOVÁ (CÍNOVÁ) SVATBA

A máme tu první kulaté výročí. Je to čas na rekapitulaci a plány do budoucna. Toto výročí tak trochu voní vánocemi - rozpálený olovem (mědí + cínem) které se lije do vody a možná se z něho dá vyčíst, co vás v příštích letech čeká.

11. OCELOVÁ SVATBA

Když už jste spolu přečkali jedenáct let, určitě víte, že některé situace je potřeba řešit s ocelovým klidem.

12. HEDVÁBNÁ SVATBA

Hedvábný šátek nebo kravata jsou velice elegantní dárky, které ještě téhož večera můžete využít třeba v divadle...

13. KRAJKOVÁ SVATBA

Opět jedno výročí, na které se ženy určitě moc těší a pánové si lámou hlavu nad dárkem a přitom je to tak jednoduché. Co takhle nějaké hezké krajkové spodní prádlo?

14. SLONOVINOVÁ SVATBA

Vyměnit si dárky ze slonoviny možná už v dnešní době není až tak moderní, slonů je málo, ale fantazie určitě spousta.

15. KŘIŠŤÁLOVÁ (SKLENĚNÁ) SVATBA

Pánové se těší na stylovou karafu nebo na nějaké hezké broušené skleničky z kterých se tak báječně popíjí.

20. PORCELÁNOVÁ SVATBA

Ženy se už nemůžou dočkat nové sady nádobí, protože ta stará za posledních dvacet let vzala za své.

25. STŘÍBRNÁ SVATBA

Opět jedno přelomové výročí. Po 25 společných letech už opravdu víte, co od toho druhého čekat, nebo vás přece jen překvapí nějakým výjimečným stříbrným dárkem? Ti co už prošli tímto obdobím a výročím tomu ani nevěří, jak to uteklo. Pro ty, kteří přečkají a nebo nechytnou " druhou mízu ", je připraveno krásné období. Trochu ale zděšení, že ta zlatá svatba není za pět let, ale až za dalších 25. To v první moment trochu vyděsí, ale to netrvá dlouho. Ti druzí ovšem končí, a pokud mají štěstí, postaví se brzy na startovní čáru.

30. PERLOVÁ SVATBA

Výročí jako stvořené pro dámy, ale vlastně také pro pány, aby se mohli ukázat co by grófové.

35. KORÁLOVÁ (NEBO PLÁTĚNÁ) SVATBA

Ozdoby z korálů jsou pohádkové - stejně jako vašich předchozích 35 let. :-)

40. RUBÍNOVÁ SVATBA

Pánové jistě stihli za posledních pět let našetřit na nějaký pěkný šperk, který dámy v tomto věku dokáží bezesporu ocenit.

45. SAFÍROVÁ SVATBA

Další příležitost a záminka pro pány, aby svou drahou polovičku zasypaly kopou drahokamů, nebo alespoň jedním?

50. ZLATÁ SVATBA

Pověstná kulatá svatba. Už jste spolu půl století. Od této chvíle jsou výročí spojována s dalším obřadem a třeba také s výměnou prstýnků starých za nové. Ty staré už ostatně něco pamatují.

55. SMARAGDOVÁ SVATBA

Pokud jste spolu šťastně přečkali 55 let, pro dámy už asi nebude to nejdůležitější, jestli je jejich manžel zahrne drahocennými kameny, ale spíš, že můžou pořád být se svým partnerem.

60. DIAMANTOVÁ SVATBA

Po šedesáti letech manželství dobře víte, že život je občas stejně tvrdý jako diamant, ale zároveň plný báječných okamžiků.

65. KAMENNÁ SVATBA

Někdy může být opravdu těžké unést tolik společných let, možná stejně těžké jako by každý z těch roků byl velký kámen, ale na druhé straně jenom na pevném základě je možné stavět.

70. PLATINOVÁ (NĚKDE SVATBA MILOSTI)

Je opravdu dojemné pokud můžete na radnici a nebo alespoň doma oslavit 70 společných let. Je to vzácný okamžik a snad proto má toto výročí stejný název jako nejdrahocennější z drahých kovů.

75. NEBESKÁ SVATBA ČI SVATBA KORUNOVAČNÍCH KLENOTŮ

Dočkat se tohoto výročí chce opravdovou výdrž a pevné zdraví. My běžní smrtelníci můžeme těmto nesmrtelným jenom závidět...

Přejeme Vám, aby jste byli při oslavách každého z těchto výročí šťastni a mohli se nostalgicky podívat zpět s klidným navlhlým okem.

 

  

TVORBA SVATEBNÍ SKLENICE

VÝBĚR SVATEBNÍ SKLENIČKY SE JMÉNY

CITÁTY O LÁSCE

BLAHOPŘÁNÍ NOVOMANŽELŮM

CITÁTY O MANŽELSTVÍ

CITÁTY O LÁSCE- CITÁTY SLAVNÝCH

VTIPNÉ SVATEBNÍ CITÁTY

PŘÁNÍ KE SŇATKU