Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po - Ne: 8:00 - 22:00hod.
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
INFOBOX : jste v časovém presu?
 • Hledáte odpovídající dárek pro muže nebo ženu? Co zvolit rytou sklenici nebo půllitr na téma myslivost lovectví, koně, znamení zvěrokruhu atd. 
 • Pokud si u nás nevyberete, zašlete ná svoji představu a je to.

CO DÁL? DOTAZ?

 

 

 

 

 

NajduZboží.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DOTAZ

 1. Úvod
 2. Lesní sklo
Slide

LESNÍ SKLO, PŮLLITRY, KRÝGLE, DŽBÁNY

PROČ LESNÍ SKLO?           A PROČ JE ZROVNA ZELENÉ?

Půllitry a džbánky z lesního skla jsou moderní a velmi žádané právě pro tuto barvu a ve spojení s motivy myslivosti, chmele a jiných, tak tyto sklenice vypadají opravdu skvostně.


Čím se liší lesní sklo od čirého?

Dříve, když se zakládaly sklárny, bylo zapotřebí několika důležitých věcí. Proto se sklárny vystavovaly na místech, kde tyto suroviny měli poblíž, tedy v lesích.

 1. materiál - základní surovinou pro výroba skla je písek. Ale protože je v něm spousta nečistot, což je většinou železo...proto je písek často zabarven do rezava, byly a jsou všechny tyto výrobky zbarveny do zelena. A protože dříve neuměli odbarvovat sklo,čeřit ( při tavbě se sklovina taví při vyšších teplotách a vhazuje se do skloviny čeřivo, látky které vytvářejí bubliny - vyhoří a tím se, díky právě těm bublinkám sklovina promíchá a zbaví bublinek, které v řídké surovině vyjedou nahoru ) a zbavovat písek nečistot, nebylo sklo jen zelené, ale samá bublinka, kyšpa a šutr. Dnes již takovéto problémy skláři nemají a musí se vše dělat úmyslně postaru.
 2. palivo - dřevo, toho bylo v lesích dost. Pravdou ale také bylo, že často se stávalo, že pokud sklárna vybrala písek a dřevo v okolí, přestěhovali se jinam.
 3. voda - jak na provoz tak na pohon strojů. Vodní energie je levná.

 

Nebojte se tyto sklenice doplnit o jakýkoli motiv a také o texty, jména, monogramy, číslovky nebo ráfky. Nebojte se kombinovat, navrhovat a vymýšlet si. Pokud to nepůjde, dozvíte se to.

 

Vytvořte si svůj vlastní originální kousek.

 

Ti z Vás, kteří vymýšlíte dárek 40., 50., nebo 60.výročí, narozeninám, uvědomte si jednu věc. Pokud tento kousek bude určen do vitríny, klidně tam číslovky nechte vyrýt. Ale pokud se zamyslíte a sami by jste pili deset let z půllitru se 40, která není aktuální. Myslím že na používání se hodí aktuální věci, znamení zvěrokruhu, myslivost, hobby, datum narození. Pokud tam ale přeci jenom číslovku chcete mít, tak se kamufluje a schovává, např do chmele, kytek, trávy, na dno, na ucho… To už ale každý musí zvážit sám.

 

 • U těchto ručně foukaných půllitrů je lepší přiťukávat si na zdraví spíše opatrněji, jelikož druh nálepu ucha, tedy sklářský, hutní za tepla, je nalepen na jednom bodě a tím tlačí stejně jako prst na jedno místo. Oproti tomu půllitr foukaný automaticky a strojově je jeden kus a tlak je rovnoměrně rozložen. Není třeba se bát křehkosti, protože kolikrát mi prasknul strojově foukaný krýgl, a ručně foukaný vydržel.

 

 • Co se obav z rozbití sklenic a půllitrů týče. Spousta lidí si myslí, že hospodské strojově foukané půllitry jsou nerozbitné a na zahradě sklo létá vzduchem…a ejhle. Pak nám volají, že jsme jim prodali nerozbitné sklo a ono jim nevydrželo. Je opravdu jen na Vás, jak se ke své sklenici budete chovat, protože se nám také naopak často stává, že když se lidé vracejí a nebo se k nám na různých akcích hlásí, chválí nejen práci, ale hlásí, že jim sklenice stále slouží. Takže závěr je, že osud Vaší sklenice máte jen a jen ve svých rukou. Opravdu jsou sklenice, které vydrží stovky let.

 

 

 • V tomto případě bychom sklo do myčky nedoporučovali dávat a to z důvodu obtížného uložení a nebezpečí poškození sklenice. Jde o ručně foukané sklo a tomu myčka rozhodně nesvědčí. A také nepředvídatelný pohyb skleničky v myčce většinou pro ni dopadá fatálně.

 

 • Co se dekoru týče, o ten se také není nutno bát, protože jde o díru ve skle, rýhu, stejně jako rýha od klíčů na vašem autě. Tu také nikdo pryč nedostane.

INFO

S OMLUVOU VŠAK UPOZORŇUJEME, ŽE SKLO PRODÁVÁME POUZE S DEKORACÍ.

Novinky z našeho blogu

BROUŠENÍ - RYTÍ - GRAVÍROVÁNÍ A NEBO PÍSKOVÁNÍ?
BROUŠENÍ - RYTÍ - GRAVÍROVÁNÍ A NEBO PÍSKOVÁNÍ?
POKUD MÁTE ZÁJEM UDĚLAT SI JASNO ALESPOŇ V NÁZVOSLOVÍ TECHNIK DEKOROVÁNÍ SKLA....? číst celé
NAŠE PRÁCE PRO FILMAŘE - UNDERWORLD 5
02.02.2019 ZAJÍMAVOSTI
NAŠE PRÁCE PRO FILMAŘE - UNDERWORLD 5
BYLI JSME POŽÁDÁNI O SPOLUPRÁCI NA JEDNOM Z DÍLŮ SÉRIE UNDERWORD číst celé

  SKLENICE A VÁZY PRO RYTÍ, BROUŠENÍ A GRAVÍROVÁNÍ SKLA  ZNAMENÍ ZVĚROKRUHU, SVATEBNÍ VÝROČÍ A JINÉ MOTIVY A DEKORY PRO RYTÍ, BROUŠENÍ A GRAVÍROVÁNÍ SKLA  Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.
google8ee7c2f5fb36fde3.html